top of page

S.S.S

 • Paracord nedir ?
  Bir çok farklı kalınlıkta ve çekirdeğinde az ya da çok tel ipten oluşan buna bağlı olarak da farklı mukavemetlere sahip, 10'dan fazla Paracord türü vardır. Farklı türlerdeki bu paracordların çeşitli kullanım alanları bulunur. Paracord Type III diğer adı ile Paracord 550, 32 dokuma telden oluşan kılıf (manto) ile yedi (7) adet iki katlı iplikten (çekirdek) oluşur ve kalınlığı 4 mm dir. Bu çekirdekli yapısı ile paracord, 550 Lbs (249 kg) mukavemete sahiptir. Paracordun orjinal üretim yeri Amerika ve %100 naylondur. Orijinal paracordun kalite gereksinimleri ve üretim süreci, ABD Ordusunun askeri şartnamelerinde (Mil-Spec) belirtilmiştir ve MIL-C-5040H Type III Paracord olarak üretilmiştir. MIL-C-5040H Tip III, açık hava etkinlikleri sırasında kullanıma uygun bir paracord tipidir. Tasma yapımında kullandığımız paracordlar (paracord type III), Tip III MIL-C-5040 olarak adlandırılan ABD Askeri spesifikasyonuna göre geliştirilmiş Ticari Sınıf %100 naylon paracorddur. Bu da kullandığımız paracordun 550 lbs (249 kg) (minimum kırılma noktası) çekme mukavemetine sahip olduğu anlamına gelir. Yukarıda listelenen özelliklerine ek olarak, aynı zamanda malzeme olarak hafif ve çürümeye, küflenmeye, mantar oluşumuna ve UV ışınlarına karşı dayanıklıdır. Tüm bu özellikler Paracord'u, tasma için ideal bir malzeme haline getirmektedir. Paracod'un Tarihi Paracord (Mil-Spec) ilk olarak ABD Ordusu tarafından 2. Dünya Savaşında paraşütlerin asma halatları olarak kullanıldı. Paraşüt inişinden sonra ip paraşütten kesilerek Koşum takımlarına ekipman takmak, sırt çantalarını araç raflarına bağlamak ve kamuflaj ağlarını ağaçlara veya araçlara sabitlemek gibi bir çok uygulamada kullanıldı. Ve daha sonra 82. Uzay Mekiği görevi sırasında astronotlar tarafından Hubble Uzay Teleskobu'nu onarmak için kullanıldı.
 • Redzill tasma yapımında hangi Paracord'u kullanıyor ?
  Tip III MIL-C-5040 olarak adlandırılan ABD Askeri spesifikasyonuna göre geliştirilmiş Ticari Sınıf naylon paraşüt ipinden yapılmış (Orjinal Amerika yapımı), GSA uyumlu bir Amerika paracord üreticisinin ürettiği % 100 Naylon Paracord 550 (Type III) kullanıyoruz. Bu da, tasmalarımızda kullandığımız paracordun 550 lbs (249 kg) çekme mukavemetine sahip olduğu anlamına gelir.
 • Biothane Nedir ?
  Biothane, TPU (Termoplastik Poliüretan) veya PVC (Polivinil Klorür) ile kaplanmış bir polyester dokumadır. Biothane, dayanıklılığın, esneklik ve direncin önemli olduğu uygulamalarda kullanılır. Kolay temizlenebilir, su geçirmez, esnek, aşınmaya, mantara, bakteriye, kokuya, neme karşı dayanıklıdır, hafiftir ve bakım gerektirmez. 13 mm’lik BioThane'nin kırılma mukavemeti 220 kg, 16 mm’lik 280 kg, 19 mm’lik 340 kg ve 25 mm’lik 454 kg olarak ölçülmüştür . ABD'de özel olarak North Ridgville, Ohio'daki tek bir fabrikada üretilir ve dünya çapında bir patentle korunur .
 • Biothane deriden daha mı iyi ?
  BioThane daha dayanıklı, temizlenebilir, daha güçlü ve bakım gerektirmeyen bir malzemedir. Aynı zamanda renk çeşitliliği çok daha fazladır.
 • Tasma için doğru boyun ölçüsü nasıl alınır ?
  Sipariş vermeden önce doğru boyun ölçüsü almanız çok önemli. Evcil hayvanınızın konforu ve güvenliği, bu süreçte en dikkat ettiğimiz ve hassas olduğumuz konu. Bu sebeple almış olduğunuz ölçünün doğrulundan emin olmadan lütfen sipariş vermeyin. Doğru ölçüyü alabilmenize yardımcı olabilecek destek materyallerine https://www.redzill.com/ölçüler linkten ulaşabilirsiniz. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterseniz info@redzill.com' dan bize soru sorabilirsiniz.
bottom of page